Ülkemizde Hafif Çelik ve Hadde Çelik Yapılar ile Prefabrik yapılar müşterilerimiz tarafından sıkça karıştırılmaktadır. Oysa ki Prefabrik Yapı ve Çelik Yapı sistemsel olarak ciddi farklılıkları olan iki farklı yapı türüdür.
Prefabrik yapılar, çelik karkas üzerine de uygulanabilir ama genellikle H profiller arası, Sandviç Panel (EPS) diye adlandırılan kompozit çatı ve cephe kaplama malzemesinden oluşan hazır panel çatı ve duvarlara sahiptir. Geçici yapı türü sınıfındadır. Düşük maliyetli, kurulumu önceden planlanarak ihtiyaç halinde kısa sürede inşa edilebilir ya da tekrar sökülebilir olması bu tür yapıların avantajlı özelliklerindendir.
Çelik Yapılar ise; aynı beton yapılar gibi kalıcı konut sınıfındadır. Galvanizli Hafif çelik C profillerden oluşan karkas üzerine proje ve tercihi göre bir çok kaplama, izolasyon ve aksesuar seçeneği uygulanabilir. Çelik Konstrüksiyon Yapılarda ana taşıyıcı,Galveniz hafif çelik duvarlar veya çelik kolonlardır. Duvar kalınlıkları, yalıtımı ve yapının görseli müşteri isteklerine göre değişebilir. Başka bir değişle Çelik yapılar, diğer kalıcı yapı türleri gibi değişken duvar ve izolasyon seçeneklerini barındırır. Dıştan bir yapının çelik olduğunu anlamak neredeyse mümkün değildir. Çelik Karkas 100 yıla kadar çürüme ve korozyona dayanıklıdır. Uzun yıllar bakım gerektirmeyen, herhangi bir yıpranmanın gerçekleşmediği kalıcı konut sınıfı yapılardır. Çelik Yapılar galvanizli ve kumlama,epoksi boyalı çelik yüksek kalite çelikten fabrikada üretildiği için beton ve diğer yapı türlerine göre çok daha sağlam ve depreme daha dayanıklı ve Isı,ses Yalıtımı ekonomik ve yüksek seviyededir.Ekonomik, dayanıklı ve çevreci bir yapı sistemi olmasının yanında; hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı inşa edilebilmesinden dolayı zaman ve gereksiz insan gücü ve sermaye israfını da önlemektedir.

Daha detaylı bilgi ve teklif almak için lütfen bize ulaşınız.
North Steel Web Logo

www.north-steelhomes.com

03924447835

05338463466

Minareliköy/Lefkoşa